Evde Sağlık

Evde Sağlık, özellikle yaşlı, engelli, kronik hasta veya geçirdiği bir ameliyat sonrası iyileşme sürecinde olanlara, ailelerinden ve sosyal çevrelerinden ayrılmadan ihtiyaç duydukları sağlık ve bakım hizmetlerini sağlıyor. Böylece hastanın ve ailesinin yaşamını kolaylaştırıyor, hastanın yaşam motivasyonunu yükseltiyor. Hastayla kendi evinde birebir ilgilenen sağlık personeli ve uzmanlarımızdan, hastalığınız kapsamında tam zamanlı, yarı zamanlı veya periyodik olarak sağlık hizmetini alabilirsiniz. Evde sağlık bakımına ihtiyaç duyan yakınınıza en uygun planı seçerek, onu sağlık personelimize güvenle emanet edebilirsiniz.

Hasta bakıcı, hemşire veya fizyoterapist hizmetini hastanın bulunduğu yere getiren Evde Sağlık hizmeti, gerekli durumlarda görüntülü muayene ve uzaktan takip sistemleriyle hastanın güncel durumunu takip altına alıyor. Hastaya günlük yaşamında destek vererek sosyal hayata adaptasyonunu sağlıyor, yaşam kalitesini artırıyor.


Evde Sağlık hizmetine dahil planlar:


Evde Hemşire:
Planlanan tedavi sürecini, bakım gereksinimlerini ve hastanede alınan tüm hemşirelik girişimlerini evinizin konforunda sağlıyor. Evde hemşire hizmeti ile tedavi ve bakım süreçleriniz her zaman daha konforlu ve daha güvenli.


Evde Hasta Bakıcı:
Bakıma ihtiyaç duyan hastaların özel ihtiyaçlarından sosyal hayata katılmalarına kadar birçok alanda hastayı destekliyor ve kişiye özel planlar oluşturuyor. Evde bakıma ihtiyaç duyan hastalarla birebir ilgilenen hasta bakıcılarımız, hastanın günlük yaşam aktivitelerini yerine getirmesine yardımcı oluyor.


Evde Yara Bakımı: 
Deneyimli ve alanında uzman personelimiz, yara bakımına ihtiyaç duyan hastaların yeniden sağlığına kavuşmasını sağlıyor. Kişiye özel hazırlanan planlarla hastanın tedavi sürecini takip ediyor, tedavi uyguluyor ve hastanın konforunu yukarıya taşıyor. Sağlık personelimiz yaranın tıbbi durumuna göre gereken pansuman tedavilerini uygulayarak sağlıklı beslenmeme, sistemik hastalıklar, iltihaplanma ve enfeksiyon gibi risklerin en aza indirilmesini sağlıyor.


Medikal Ekipman / Tıbbı Cihaz: 
Sağlık durumunuza göre evinizde ihtiyaç duyduğunuz tıbbi cihazları belirleyerek evinize bu cihazların kurulmasını, kullanım eğitimlerinin verilmesini ve bakımlarının yapılmasını sağlıyor. Sağlık teknolojileri, birçok sağlık hizmetini hastaneye gitmeden kolayca alabilmeniz için var.


Alzheimer Bakımı: 
Yakından takip gerektiren Alzheimer hastalığı, günümüzde gün geçtikçe artan hastalıklar arasında. Kesin bir tedavisi olmasa da kaliteli bir yaşam sürülebilmesi için sıkı bir takip ve büyük bir efor gerektiriyor. Özellikle erken teşhis aşamasında, hastalığın ilerlemesinde etkili olan ilaç tedavisinin uygulanmasını sağlayan ve hastanın genel durumunu sürekli takip eden bu hizmet, hastanın hayata sorunsuz devam etmesini sağlıyor.


Evde Check-up:
Günlük hayatın yoğunluğunda check-up için vakit ayıramıyor olabilirsiniz ya da bir yakınınızı hastaneye götürmekte zorlanabilirsiniz. Evde Check-up hizmeti ile artık bulunduğunuz yerden Check-up yaptırmanız mümkün. Sağlık personelimiz siz neredeyseniz yanınıza geliyor ve gerekli numuneleri hijyenik bir şekilde alarak tıp merkezlerimize ulaştırıyor, doktorlarımız tarafından incelenen tahlilleriniz ile birlikte sonuç ve değerlendirmeler size bildiriliyor.


Evde Doktor Muayenesi:
Özellikle kronik hastalar ya da hastaneye gitmekte zorlananlar için gerekli olan evde muayene hizmeti, artık doktorunuzu ayağınıza getiriyor. Uzmanlık gerektiren durumlarda branş doktorlarımız sizleri muayene ediyor, gerekli tedaviyi uyguluyor, teknolojik cihazlarla sağlığınızı kontrol altına alıyor.


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon:
Fizik tedavi ve rehabilitasyon dönemlerine uygun programlar hazırlayan uzman fizyoterapistler, evinize gelerek bulunduğunuz yerde tedavinize destek veriyor. Tedaviniz boyunca dilediğiniz zaman görüntülü konuşma ile yardımcı oluyor, tedavi sürecini takip ediyor.


Anne ve Bebek Hizmetleri: 
Anne-baba olarak evinize gelen bu büyük mutluluğun, aynı zamanda büyük sorumluluklar da getirdiğinin farkındasınız. Bu süreçte size her zaman yardımcı olacak, bebeğinizin bakımında size destek olacak uzman birisine ihtiyacınız var. Hastane sonrası bebek bakımı, annenin özel ihtiyaçları, emzirme süreci, annenin beslenme düzeni,  bebeğin ve annenin sağlığının yakından takibi gibi birçok alanda sizin yanınızda olan bu hizmet sayesinde, doğum sonrasında hemşirelerimizle görüşebilir ve destek alabilirsiniz.


Onkoloji ( Kemoterapi) Hemşirelik Hizmeti: 
Onkolojik hastaların özel bir tedavi ve bakım süreci gerektiren bu dönemlerinde, evde tedavi sürecine devam edebilir ve uzman hemşirelerimizle evde bakımını sağlayabilir ve prosedürleri kolaylaştırabilirsiniz. Tedavi sürecinin yanı sıra hasta ve yakınlarına kanserle yaşam, sosyal hayatta kanserle mücadele konularında da destek oluyor.